Povesti din lume adunate + 2 CD

An aparitie: 2015
Categorie: Literatura pentru copii

Doresc sa inchiriez cartea: Povesti din lume adunate + 2 CD

Fascinantele „Povesti din lume adunate” poarta imaginatia din inghetatele fiorduri pana in desertul nesfarsit al beduinilor. Copiii vor descoperi cu incantare ca basmele si-au revarsat magia si peste wigwam-urile amerindienilor, si peste igluurile eschimosilor, si peste seraiurile sultanilor turci sau peste castelele din piatra ale regilor englezi. In plicurile din interiorul cartii am ascuns indicii despre cultura fiecarei tari nascocitoare de povesti, pentru a intelege mai bine traditiile diferitelor popoare. Cele 18 povesti prind viata pe CD-urile audio care insotesc volumul, in interpretarea exceptionala a actorilor de la Teatrul pentru Copii si Tineret „Luceafarul” din Iasi.

Varsta recomandata:    4 – 12 ani