Enciclopedia culturii Umaniste pentru Oamenii Grabiti

An aparitie: 2006
Categorie: Enciclopedie
Status: Indisponibila

Doresc sa inchiriez cartea: Enciclopedia culturii Umaniste pentru Oamenii Grabiti

Ce trebuie citit, care sunt cartile importante si de la ce varsta incep lecturile serioase sunt trei dintre intrebarile la care raspunde aceasta enciclopedie concentrata. Se adreseaza tuturor celor care doresc sa aiba o cultura umanista solida, propunand un traseu de lectura ce reuneste cartile capitale din religie, literatura si filosofie. Selectia realizata urmareste cronologic valorile unanim recunoscute, acele texte care au marcat evolutia omenirii si care sunt indispensabile unui om cultivat.