Ghid turistic – Insulele Greciei

An aparitie: 2008
Categorie: Geografie Generala

Doresc sa inchiriez cartea: Ghid turistic - Insulele Greciei

Ghidurile turistice va ajuta, prin recomandarile privind monumentele si punctele de interes, sa vizitati tot ce este important intr-un oras. Realizate in colaborare cu celebra editura londoneza Dorling Kindersley, sunt cotate drept cele mai bune ghiduri turistice publicate in ultimul deceniu: GHIDURILE CARE VA ARATA CEEA CE ALTII DOAR VA POVESTESC! Fiecare volum contine peste 1 000 de fotografii color, harti, liste cuprinzatoare cu posibilitatile de distractie, precum si informatii privind hotelurile, restaurantele si cafenelele. Prezentarea destinatiilor plaseaza orasele pe harta, le asaza in contextul lor istoric si cultural si va dezvaluie principalele puncte de interes. Dictionarul ilustrat de mancaruri si bauturi specifice fiecarei regiuni, informatiile despre monumentele, muzeele si festivalurile din fiecare oras, ghidul de supravietuire sunt doar cateva dintre detaliile pretioase pentru orice calatorie.