Enigme Si Mistere Din Toate Timpurile-Vol.1

Cod unic: 20994

Doresc sa inchiriez cartea: Enigme Si Mistere Din Toate Timpurile-Vol.1

Paul stefanescu, Enigme si mistere din toate timpurile, vol.1
Format 13 x 20 cm., 192 pagini.
Pasionat de marile intrebari ale istoriei, ramase nerezolvate, de desfasurarea reala a unor fapte, sau de viata unor personalitati marcante ale culturii si civilizatiei umane, Paul stefanescu ne ofera, dupa cele patru volume de „enigme ale istoriei universale”(vol.1-2) si „enigme ale istoriei romane”(vol.1-2), publicate pana acum, alte doua volume captivante de incursiuni in trecutul istoric al umanitatii.
Bazat pe ultimele cercetari asupra subiectelor abordate, Paul stefanescu reuseste, cu o rara maiestrie, sa formuleze noi ipoteze si sa releve aspecte pe care – uneori – chiar cercetatorii cei mai avizati nu le-au intiut.
Parcurgandu-i cu nesat noile volume, descoperim sau redescoperim, o data cu autorul, semnificatia profunda a unor epoci si intamplari sau sensul real al contributiei unor „actori” ai istoriei.